Спорт

Дервенћанима друга и осма позиција

Шампионат Србије у мото – кросу „Награда Пожаревца 2022“, који је протеклог викенда окупио велики број љубитеља овог спорта, био је прилика и за двојицу чланова дервентског клуба „Мирон мото“ да испробају стазу мото – крос парка „Буковик“.

Послије заједничког тренинга свих учесника трке, те квалификација, возачи су се другог дана шампионата такмичили у девет категорија. Млади дервентски мотоциклиста Павле Милојевић наступио је у класи МХ 85 и заузео осмо мјесто, док је предсједник дервентског клуба Мирослав Милојевић освојио друго мјесту у класи МХ 3.

– Стаза на којој смо наступили по први пут била је прилично изазовна, махом и због тешких услова за вожњу, али смо ипак задовољни резултатима – рекао је Милојевић.