Derventski list
Društvo IZDVOJENO

U Stručnoj i tehničkoj
školi počeli „Dani čitanja“

Značaj čitanja, kao preteče znanja iz svih oblasti sa kojima se još u školskim klupama susreću mladi Dervenćani, učenicima Stručne i tehničke škole biće predstavljen ove sedmice kroz kampanju Ministarstva prosvjete i kulture RS „Čitajmo zajedno“.
Kampanja, koja ove godine ima slogan „Da ne ostanemo bez riječi“, ima za cilj popularizaciju književnika, književnosti, kulture čitanja i razvoja čitalačke publike.
Tokom „Dana čitanja“ u svim školama i bibliotekama u Republici Srpskoj biće organizovane aktivnosti koje popularizuju književnost i kulturu čitanja, a kako bi se uticalo na stvaranje čitalačke publike od najranijeg uzrasta.
Direktorica Stručne i tehničke škole Branka Jović kazala je da će „Dani čitanja“ u ovoj školi trajati dana, odnosno tri školska časa.
– Danas smo ugostili derventskog književnika Milorada Mišu Đurđevića koji je sa našim učenicima podijelio svoje viđenje činjenice koliko je važna kultura čitanja, a prvog dana svoj doprinos daće i profesorica srpskog jezika u našoj školi Dušica Stanković Đukić. Drugog dana predviđeno je da značaj čitanja, iz ugla istoričara, đacima predstave profesor istorije Srđan Đukić i književnica Aleksandra Marilović, dok je u srijedu čitanje sa vjerskog aspekta učenicima približio profesor pravoslavne vjeronauke Dragan Milojević – objasnila je Jovićeva.
Profesorica Dušica Stanković Đukić kazala je da cilj ove kampanje da se knjiga vrati učenicima, ali da se učenici vrate knjizi.
– Zadatak nas, profesora, jeste da usmjeravamo učenike da grade ljubav prema knjizi, pisanoj riječi i čitanju, da čitaju sa razumijevanjem i razvijaju kulturu izražavanja – dodala je Stanković Đukić.
„Danima čitanja“ prisustvovali su polaznici recitatorske sekcije.

SLIČNI ARTIKLI

Sveti Sava i danas
svjetionik prosvjetiteljstva

Derventski List

OPŠTINA PROŠIRUJE
LISTU STIPENDISTA

Derventski List

DERVENTA PONOVO
DOČEKUJE DJECU S KOSMETA

Derventski List