Derventski list
Društvo IZDVOJENO

Uspjehe nisu umanjili
specifični uslovi rada

Danom učeničkih postignuća učenici i zaposleni u Osnovnoj školi „Nikola Tesla“ danas su obilježili kraj školske 2021/2022. godine, a na svečanosti u Centru za kulturu, predstavljeni su najbolji učenici, a dio ostalih đaka učestvovao je na priredbi.
Učenicom generacije proglašena je Maja Popović, dok je u Muzičkoj školi to Dora Sibinčić, a osim njima, diplome su uručene i „vukovcima“ Vedranu Merćepu, Iliji Kovačeviću, Martini Aksentić, Kseniji Popadić i Milici Subić.
Čestitavši učenicima i nastavnicima postignute uspjehe, direktor škole Ljubiša Đurić istakao je da je zadovoljan kako je protekla školska godina, naročito kada se uzme u obzir u kakvim uslovima se radilo.
– Specifični uslovi u kojima smo radili daju dodatni značaj uspjesima naših učenika na takmičenjima, kako na opštinskim, tako i na regionalnim i republičkim. Zahvalan sam svim učenicima, nastavnicima i roditeljima što su istrpili veliki teret nastave u specifičnim uslovima i svemu onome što je pratilo nastavni proces u protekloj školskoj godini – rekao je Đurić dodavši da zbog nedostatka vremenskih i prostornih uslova u ovoj školskoj godini nije bilo dodatne nastave i sekcija.
Dodao je da je ove godine u centralnoj školi nastavu pohađaju 880 učenika, kao i 46 đaka u područnim školama. Od toga, 99 je završilo osnovno obrazovanje.
– Svi oni su završili devetogodišnje školovanje sa pozitivnim uspjehom. Nadam se da ćemo što prije da se vratimo u objekat naše škole kako bi uspjesi đaka bili još veći, a uslovi bolji – rekao je Đurić.
Svečanosti povodom završetka školske godine prisustvovali su i predsjednik Skupštine grada Bojan Radanović, predstavnici Gradske uprave i javnog života Dervente.

Takmičenja
Na svečanosti je istaknuto da su učenici OŠ „Nikola Tesla“ osvojili prva mjesta na većini opštinskih takmičenja, a najbolji rezultat ostvarila je Anja Sibinčić osvojivši prvo mjesto na eparhijskom i drugo na republičkom takmičenju iz vjeronauke. Andrej Dušanić bio je 14. na republičkom iz informatike, Maja Popović takođe se plasirala na republičko takmičenje iz matematike. Uspjesi su pratili i sportske ekipe, pa su značajne rezultate ostvarili fudbaleri, a rukometaši i rukometašice osvojili su treće i drugo mjesto na regionalnoj smotri znanja.

 

SLIČNI ARTIKLI

POST VRIJEME PROČIŠĆENJA
DUŠE I TIJELA

Derventski List

GAĐANJE LETEĆIH
META U NEDJELJU

Derventski List

VODA IZ GRADSKOG VODOVODA
ISPRAVNA ZA PIĆE

Derventski List